Národní informační seminář ECDL/ ICDL 2021 „Ve znamení robotiky“

1924

Robotika – vítané oživení výuky nebo noční můra pro učitele a ředitele škol

Česká společnost pro kybernetiku a informatiku (ČSKI) ve spolupráci s Národním centrem Průmyslu 4.0 (NCP4.0) a Českým institutem informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC ČVUT) pořádá pro učitele základních a středních škol Národní informační seminář ECDL / ICDL 2021 s podtitulem „VE ZNAMENÍ ROBOTIKY“.

Nové rámcové vzdělávací programy (RVP) v oblasti informatiky mohou v nejednom řediteli či ředitelce školy vyvolávat nemalé obavy, zejména pokud v této oblasti nejsou odborníky. Hlavní problém, který mají, je nedostatek kvalifikovaných učitelů.

Mezinárodní neziskový vzdělávací a certifikační koncept digitálních dovedností – ECDL / ICDL, reprezentovaný v ČR Českou společností pro kybernetiku a informatiku, dlouhodobě nabízí českým školám možnost využívat celou řadu standardizovaných ECDL / ICDL zkoušek pro zefektivnění procesu vzdělávání. Nejnovější z těchto zkoušek je právě „ICDL Robotics“.

V rámci Národního informačního semináře budou moci pozvaní učitelé získat nejen bližší informace o modulu ICDL Robotics, ale také si vyslechnout velmi zajímavou přednášku na téma autonomních vozidel a osobně si prohlédnout výzkumné a experimentální pracoviště RICAIP – Testbed pro Průmysl 4.0 v prostorách CIIRC ČVUT.

„Jsme přesvědčeni, že se robotika musí stát nedílnou součástí vzdělávacího systému, ale nepovažujeme za moudré vnucovat ji plošně všem. České školy a jejich žáci mají svobodnou možnost, prostřednictvím této velmi edukativní ICDL zkoušky, objektivně změřit výsledky vzdělávání, porovnat je s mezinárodními standardy digitálních dovedností, resp. získat mezinárodně platný doklad o dosažené kvalifikaci v oblasti robotiky“, vysvětluje Jiří Chábera, ředitel pracovní skupiny ECDL Czech Republic při ČSKI.

Praktická certifikační zkouška ICDL Robotics, při které mohou být využívány různé druhy robotických stavebnic, je také součástí akreditovaného rekvalifikačního programu MŠMT pro klienty ÚP ČR, který je zaměřen na digitální dovednosti pro Průmysl 4.0.

Pozvánka na seminář 2021

Previous articleNoc vědců 2021 / Researchers Night 2021 (aktualizováno)
Next articleSoutěž autonomních formulí F1/10 se konala v Praze na CIIRC ČVUT