Pět vědců ČVUT včetně Jana Šedivého z CIIRC vystoupí na AI Science Café Series v Českém centru v Londýně

0
1564

České centrum v Londýně pořádá přednáškový cyklus AI Science Café Series, na kterém od ledna do května 2020 vystoupí výzkumníci Michal Pěchouček, Tomáš Krajník a Michal Čáp z Fakulty elektrotechnické, Jan Šedivý z CIIRC a bývalý hostující profesor ČVUT Jonathan Ledgard. Série diskuzních večerů s předními odborníky si klade za cíl odhalit trendy a pravděpodobný vývoj umělé inteligence, který v budoucnosti nastolí výrazné společenské a technologické změny. Dvě z pěti popularizačních debat se uskuteční na půdě Královské instituce (The Royal Institution), ostatní v tamním Českém centra. Diváci se mohou těšit na témata kybernetické bezpečnosti, průmyslu, dopravy a dalších oblastí, které nevyhnutelně zasáhne umělá inteligence. Rezervace probíhají přes stránku Českých center, kde najdete i anotace všech přednášek cyklu AI Science Café Series.

Nejbližší z konaných akcí proběhne 29. ledna v Královském institutu (21 Albemarle St, Mayfair, London, W1S 4BS) a promluví na ní Michal Pěchouček, vedoucí Centra umělé inteligence FEL ČVUT. V diskuzi s Michaelem Luckem, uznávaným profesorem informatiky působícím na King’s College London, představí bezpečnostní rizika budoucnosti a možnosti, jak se v online světě nejlépe chránit.

Umělé inteligenci v podobě sociálního bota nazvaného Alquist se bude věnovat ve své přednášce 25. března Jan Šedivý. Právě chatbot  Alquist, kterého Jan Šedivý s týmem studentů vyvíjí, uspěl v mezinárodní konkurenci týmů z celého světa. Jan Šedivý představí unikátní přístup českého týmu, který zahrnuje disciplíny jako konverzační AI, řízení dialogu, jazykovědu, audio design, kreativní psaní atd. Součástí přednášky budou i plány, jak z Alquista učinit i průmyslový produkt.

více informací a registrace

 1. ledna 2020, 19:00
  Osobní bezpečnost v éře umělé inteligence
  Michal Pěchouček (Centrum umělé inteligence FEL ČVUT)

 

 1. února 2020, 19:00
  Mobilita – je autonomní řízení řešením dopravních zácp ve městech?
  Michal Čáp (Centrum umělé inteligence FEL ČVUT)

 

 1. března 2020, 19:00
  Umělá inteligence a komunikace
  Jan Šedivý (CIIRC ČVUT)

 

 1. dubna 2020
  Chronorobotika – roboti a jejich přizpůsobení změnám prostředí
  Tomáš Krajník (Centrum umělé inteligence FEL ČVUT)

 

 1. května 2020
  Přežití druhů – jak umělá inteligence může zachránit faunu v Africe i jinde
  Jonathan Ledgard (bývalý hostující profesor, Centrum umělé inteligence FEL ČVUT)