Projekt Digicor úspěšně zakončen: pomůže koncernům s flexibilitou v rámci dodavatelských řetězců

0
774

Projekt Digicor, tedy Decentralised Agile Coordination Across Supply Chains – Decentralizovaná agilní koordinace napříč dodavatelským řetězcem, přinesl řešení pro velké firmy jako je Airbus, Hanse Aerospace nebo Control 2K. Dosud tyto společnosti neuměly efektivně řešit propojení s menšími dodavateli dílů, což samozřejmě omezovalo jejich flexibilitu.

Projekt Digicor, jehož součástí byl i Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky, měl za cíl vytvořit otevřenou platformu, nástroje a služby, které by umožňovaly evropským společnostem vytvářet a provozovat kolaborativní sítě napříč hodnotovým řetězcem. Úkolem CIIRC bylo především automatické generování a následně provádění výrobních plánů.

Mezi dalšími cíli projektu bylo i vytvoření nových obchodních modelů pro provoz a další údržbu a vylepšení kolaborační platformy pro nástroje a služby.

Projekt trval 3 roky a na konci října byl slavnostně ukončen s velmi pozitivním výsledkem. V rámci konsorcia se projektu účastnily i další výzkumné organizace jako je Univerzita Manchester a poskytovatelé řešení – z českých firem například softwarová společnost Certicon. Hlavním řešitelem na straně CIIRC byl vědecký ředitel profesor Mařík, dále se projektu účastnili Petr Kadera, Václav Jirkovský, Petr Novák a Jiří Vyskočil z oddělení Inteligentní systémy.

Projekt byl financován z projektu Horizon 2020.