Série brAInfood díky pražské kanceláři CLAIRE nyní také v češtině

0
2827

Chcete se dozvědět více o umělé inteligenci? Potřebujete se rychle zorientovat v pojmech, jako je strojové či hluboké učení, počítačové vidění a dalších? První české vydání informační série brAInfood vám přesně toto objasní.

Jeho celé znění naleznete zde: brAInfood2_CZ.pdf (cvut.cz)

Pražská kancelář CLAIRE, kterou hostí CIIRC CTU, bude pravidelně přinášet českou verzi série brAInfood, která vznikla díky centru Knowledge Centre Data & Society (Kenniscentrum Data & Maatschappij). Jedná se o stručné informační listy týkající se umělé inteligence. Mají za úkol zejména informovat o základních pojmech z oblasti umělé inteligence a objasnit některé procesy, zásady a oblasti výzkumu v tomto oboru.

Příští vydání série brAInfood se bude zabývat etickými otázkami při vývoji systémů umělé inteligence.

Více o CLAIRE

Confederation of Laboratories for Artificial Intelligence Research in Europe (CLAIRE) (https://claire-ai.org) je organizace vytvořená evropskou AI komunitou, která se snaží posílit evropskou excelenci ve výzkumu a inovacích se silným zaměřením na AI zaměřenou na člověka. CLAIRE si klade za cíl zajistit, aby měla společnost a občané celé Evropy, a i ti mimo ni, prospěch z umělé inteligence jako hlavní hnací síly inovací, budoucího růstu a konkurenceschopnosti a dosáhnout celosvětového uznání značky “AI made in Europe”. 

CLAIRE, která byla založena v roce 2018 získala od té doby podporu více než 3500 expertů a stakeholderů z oblasti AI, kteří společně zastupují drtivou většinu Evropské AI komunity zahrnující akademickou sféru, průmysl, výzkum a inovace. Mezi nimi je mimo jiné i 140 pracovníků z různých klíčových vědeckých asociací. CLAIRE otevřela své administrativní kanceláře v Haagu (HQ), Bruselu, Oslu, Paříži, Praze, Římě, Saarbrückenu a Curychu.

Více o Knowledge Centre Data & Society 

Knowledge Centre Data & Society (Kenniscentrum Data & Maatschappij) se zabývá propojením  dat, umělé inteligence a společností. Centrum napomáhá sociálně odpovědné, etické a z právního hlediska správné implementaci AI ve Flandrech.

Cílem centra je umožnit vlámským společnostem, politikům, regulačním orgánům a občanům vytěžit co možná největší sociální a / nebo ekonomické výhody, které AI přináší. Za tímto účelem propojuje různé organizace zastupující zúčastněné strany a zaštiťuje vytváření nástrojů, rad a doporučení.

Previous articleBarometr českého průmyslu: výrobní firmy čeká v tomto roce mírný růst, za rok 2020 jich však čtvrtina vykáže ztrátu
Next articleDiskuse: Barometr českého průmyslu