Nový RICAIP Testbed pro průmysl 4.0 v Brně slavnostně otevřen

0
2152

 

Ve středu 30. listopadu byl slavnostně otevřen nový RICAIP Testbed Brno. Stal se tak další součástí mezinárodního výzkumného centra RICAIP – Research and Innovation Centre on Advanced Industrial Production, založeného na strategickém partnerství předních českých výzkumných institucí CIIRC ČVUT, CEITEC VUT a německé DFKI (Deutsches Forschungzentrum für Kunstliche Intelligenz) a ZeMa (Zentrum für Mechatronik und Automatisierungstechnik). 

Po třech letech budování byl v letošním roce RICAIP Brno Industry 4.0 Testbed o celkové ploše 420 m2 otevřen interním i externím uživatelům z akademické a průmyslové sféry. Testbed významně přispěje k digitalizaci průmyslové výroby v ČR a podpoří zavádění výsledků výzkumu v oblasti umělé inteligence do průmyslové praxe s využitím virtuální a rozšířené reality.

 

 

Otevření testbedu na CEITEC VUT navazuje na letošní dubnové zahájení provozu RICAIP Prague Testbed, které proběhlo na CIIRC ČVUT.
Mezinárodní propojení testbedů v BrněPraze a Saarbrückenu umožní distribuovanou plně digitalizovanou inteligentní produkci nejen v České republice, ale i po celé Evropě.

U příležitosti otevření RICAIP Testbed Brno se ve čtvrtek 1. prosince uskutečnila konference pro průmyslové partnery a odborníky v oblasti Průmyslu 4.0. a v pátek 2. prosince proběhl den otevřených dveří, kdy jak zaměstnanci, oboroví partneři, ale i nadšenci do nových technologií si je mohli prohlédnout na vlastní oči.

Jak proběhlo slavnostní otevření RICAIP Testbedu Brno se podívejte na stránkách CEITEC Brno a na RICAIP.

Previous articleBarometr českého průmyslu: český průmysl čeká zlomový rok, firmy se obávají propadu tržeb i stagflace
Next articleProfesor Hlaváč zvolen do Akademického senátu ČVUT