Tým Testbed for Industry 4.1 oceněn za nejlepší technologickou inovaci

Jak z nápadu udělat inovaci za pouhých 48 hodin? To byl cíl SICK Solution Hackathonu, který se konal ve školícím středisku společnosti SICK Sensor Intelligence v německém Waldkirchu ve dnech 4. – 6. října 2022. A tým Testbed for Industry 4.1 z našeho institutu si z něho odvezl ocenění Best Technological Innovation. Členové týmu se svým řešením zvítězili v konkurenci více než stovky mladých talentů z univerzit a startupů z více než 16 zemí.

Blahopřejeme výzkumníkům z našeho institutu, Williamu Campmanovi, Marině Ionové, Serhii Voronovovi, Elizavetě Isianové a Varunu Burdeovi!

Hackathon se jim podařilo vyhrát s projektem zabývajícím se problematikou asistenční navigace pro AGV. Proč lidé ovládají paletové zvedáky v automatizovaném skladu? Právě tuto otázku tým Testbed for Industry 4.1 řešil a vyřešil v časovém limitu 48 hodin. Architektura systému zahrnuje zpracování, navigaci, vstupy a ještě mnohem více. Ovládání gesty a hlasem jsou dva z přístupů, s nimiž tým pracoval. Využitelnost této aplikace je navíc i jinde než jen ve skladech, ale například i v domácích prostorech nebo v obtížném terénu.

Podívejte se ZDE na celou cestu, kterou museli členové týmu projít, aby svůj nápad proměnili ve skutečnou inovaci.

Hackathon připravila společnost SICK Sensor Intelligence za účasti svých průmyslových partnerů, kteří poskytli soutěžícím týmům software a hardware, nástroje a zkušenosti, rady a znalosti. Každý z vítězných týmů v kategoriích „Technological Excellence“ a „Best Business Idea“ si odvezl kromě cenných zkušeností i finanční odměnu 2 000 EUR.

Previous articleCena IFAC pro profesora Vladimíra Kučeru za celoživotní vědecký přínos
Next articleInovacast s Vratislavem Benešem