Umělá inteligence stále potřebuje přirozenou inteligenci - Lenka Lhotská v podcastu ČR Region

Lenka Lhotská hotem Petra Arenbergera v podcastu ČR Redion s názvem „S Arenbergerem o nejen medicíně“.

Medicína je úžasným polem pro výzkum umělé inteligence, ale musíme si zachovat kritické myšlení. Málokdo by byl schopen ručně vyhodnotit sedmidenní záznam EKG. To říká doc. Ing. Lenka Lhotská z Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky a Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT. Spolupracuje s Národním ústavem duševního zdraví.

Nahradí už umělá inteligence psychiatra? Pomohou speciální brýle proti fobiím? Chtěli byste se projet proskleným výtahem po plášti mrakodrapu?

Jak na dyslexii v předškolním věku? Co při tom prozradí pohyby očí? Slyšeli jste o mikrosakádách? Ne? Nezoufejte.

V podcastu se o tom hodně dozvíte.

Previous articleProjekt zdícího robota získává prestižní evropskou Technology Transfer Award
Next articleStavební hackathon, diskuse s influencery i univerzitní městečko: to vše připravuje Národní centrum Stavebnictví 4.0 na Stavebním veletrhu v Brně