Významná robotická mise CIIRC do Japonska

0
6111

V týdnu od 3. do 7. dubna 2017 se za výrazného odborného přispění ČVUT CIIRC uskutečníla česká robotická mise do Japonska s cílem rozšířit vědeckou spolupráci v oblasti Průmyslu 4.0 a navázat užší styky  s  obdobnou japonskou iniciativou “Robotic Revolution Initiative”. Účastníci mise navštívili robotická pracoviště na universitách v Tsukubě a v Nagoji, státní výzkumný ústav AIST v Tsukubě, partnerský National Institute of Informatics v Tokiu, a také výzkumné centrály firem Toyota a Mitsubishi Electric.

Součástí mise byla i příprava společného programu aplikovaného výzkumu mezi TA ČR a japonskou agenturou NEDO. Vedoucí mise Prof. Vladimír Mařík s bývalým velvyslancem v Japonsku K. Žebrakovským za doprovodu nynějšího velvyslance T. Duba byli v průběhu pobytu přijati Její císařskou výsostí princeznou Hisako Takamado, která projevila mimořádný zájem o rozvoj japonsko-české akademické spolupráce a přislíbila svoji podporu společným česko-japonským odborným akcím.

 

Previous article[:en]The Czech Government approved the National Initiative Industry 4.0[:cs]Národní iniciativu Průmysl 4.0 schválila Vláda ČR[:]
Next articleProběhl úspěšný seminář Centra průmyslu 4.0