Zástupci CIIRC se účastnili mise na Ukrajinu, jednali o podpoře obnovy Ukrajiny

Ve dnech od 8. do 14.července proběhla cesta vládního zmocněnce Tomáše Kopečného na Ukrajinu s doprovodnou podnikatelskou delegací.  Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT zde zastupoval vědec a iniciátor pomoci našeho institutu s obnovou Ukrajiny Kryštof Šulc.

Delegace navštívila postupně tři velká města Lvov, Kyjev a Dnipro, kde navazovala kontakty k další spolupráci. Zástupce CIIRC jednal o možné spolupráci například s Kyjevskou národní univerzitou Tarase Ševčenka, Technickou univerzitou v Dnipru, zástupci města Dnipro a dalšími významnými ukrajinskými institucemi. Zároveň se prohlubovala spolupráce napříč českou podnikatelskou delegací, a to například s podniky Time & Space Ukraine, Dekonta, PBS Velká Bíteš a dalšími. Zájem o setkání s CIIRC ČVUT v Praze byl velký, což podtrhuje dobrou reputaci školy navenek.

Více o cestě české mise na Ukrajinu naleznete v rozhovoru Českého rozhlasu s Tomášem Kopečným ZDE.

Fotogalerie:

Previous articleCIIRC ČVUT podepsal memorandum s tchaiwanskou Tunghai University, které výzkumníkům umožní mobilitu
Next articleStudenti Dětské univerzity si na CIIRC vyzkoušeli biomedicínu