Koncert Akademického orchestru ČVUT

0
1091

Dovolujeme si Vás pozvat na koncert Akademického orchestru ČVUT

pod vedením Jana Šrámka

„Populárně s velikány hudby“

 

Kdy:       7. března 2023 od 18:30 hodin

Kde:       respirium Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT

 

Program: 

Marc-Antoine Charpentier „Concert“

Ludwig van Beethoven „Jedenáct vídeňských tanců“

Bedřich Smetana „Jiřinková polka“

Bedřich Smetana „Louisina polka“

Antonín Dvořák „Serenáda D-Dur“

Petr Iljič Čajkovský „Tanec Mirlitonů“

 

 

Koncert je zdarma, místa bez číslování a bez rezervace do naplnění kapacity.

Srdečně zváni jsou zaměstnanci CIIRC ČVUT, ČVUT a jejich rodinní příslušníci či přátelé.

 

Akademický orchestr ČVUT je jedinečným hudebním tělesem v České republice, který dává příležitost k hudebnímu uplatnění studentům nejen z ČVUT, ale i ostatních vysokých škol a univerzit. Šéfdirigentem je profesionální dirigent Jan Šrámek, který čerpá ze své dlouholeté umělecké praxe v profesionálních hudebních tělesech, ale i z praxe režisérské a dramaturgické. Orchestr koncertuje především na pražských podiích, ale i v dalších místech České republiky. Orchestru se dostává pozvání i k vystoupením mimo akademickou obec ČVUT. Například v Senátu České republiky a ve Španělském sále Pražského Hradu. Velký úspěch orchestr slavil na koncertech v anglické Cambridge. Jedním z největších úspěchů byl koncert s názvem „Živá paměť“ ve vyprodané Smetanově síni Obecního domu. Mezi další úspěchy patří premiérování skladeb J. Vogela, koncert pro Karlovu univerzitu, či koncerty se sólisty jako je Pavel Šporcl, Ivo Kahánek nebo Lubomír Brabec.

 

Previous articleRobert Keil nově vede Národní centrum Průmyslu 4.0, zvoleno bylo i nové představenstvo. Centrum se nadále soustředí na intenzivní podporu chytrých technologií a jejich přenos do praxe.
Next articleCIIRC ČVUT se aktivně zapojuje do obnovy Ukrajiny - ve Varšavě jednal o konkrétních projektech se zástupci ukrajinských samospráv