Tým ČVUT se umístil čtvrtý na F1TENTH Autonomous Grand Prix

0
3196
autonomous F1/10

Studentský tým ČVUT „driver_final_pls_work.py“ uspěl ve virtuální soutěži autonomních aut 10. Grand Prix F1TENTH a ve finálovém závodě se umístil na 4. místě. Tým tvoří studenti Jiří Janota, Adam Jirkovský, Rose Lu, Royce Lu a Pierre Casimiro (z Fakulty elektrotechnické a výměnných studentů Erasmus) pod vedením Davida Zahrádky ze skupiny Inteligentní a mobilní robotika, CIIRC.

Do virtuální soutěže bylo přihlášeno 43 týmů a do hlavního závodu se dokázalo kvalifikovat pouze 17 týmů. Kvalifikace se skládá ze závodů v časovce, tým ČVUT dosáhl šestého nejlepšího času na kolo.

Hlavní závod je organizován jako vyřazovací závod typu head-to-head, kde dva týmy závodí dvě kola. Vůz, který dojede do cíle jako první (dvakrát ze tří závodů), postoupil do dalšího kola. Tým ČVUT porazil týmy University of Central Florida a IIT Kahragpur. Ve finále formule ČVUT bohužel prohrála s Gyeongsang National University a University Korea a skončila na 4. místě.

Organizace soutěže na University of Pennsylvania se také účastnili spolupracovníci CIIRC z oddělení IID – Tomáš Nagy a Martin Endler, kteří jsou zde aktuálně na stáži.

Přejděte na výsledky

F1TENTH Autonomous Racing je občasná soutěž organizovaná mezinárodní komunitou výzkumníků, inženýrů a nadšenců autonomních systémů. Týmy účastnící se 10. F1TENTH Grand Prix na ICRA 2022 postaví autonomní závodní auto v měřítku 1:10 podle dané specifikace a napíší pro něj software, aby splnilo cíle soutěže: nehavarovat a minimalizovat čas na kolo.

Text: Karel Košnar, IMR, CIIRC

Previous articleVelký krok k datové suverenitě a bezpečnosti: NCP 4.0 se připojilo ke Gaia-X
Next articleAnalýza českého průmyslu 2022: V krizi pomáhají chytré technologie Průmyslu 4.0