Národní centrum Průmyslu 4.0 spouští nový podcast o inovativních osobnostech Průmyslu 4.0 - Inovacast

0
3208

Národní centrum Průmyslu 4.0 (NCP4.0) rozšířilo oblast své činnosti o podcast. Od 13. ledna bude pravidelně každý čtvrtek publikovat nový díl Inovacastu – podcastu o Průmyslu 4.0 a inovativních lidech, kteří ho tvoří. Obsah bude dostupný na Spotify a YouTube a je určen nejen odborné veřejnosti, ale všem, kteří se zajímají o budoucnost naší společnosti a moderní technologie.

Inovacast se zaměřuje na zajímavé osobnosti světa businessu a technologií a jejich názory a propojuje lídry z oblasti technologických korporací, výzkumných organizací, ale také start-upů a malých firem. „Naším cílem je představovat výrazné osobnosti a jejich názory na to, jakým způsobem se bude vyvíjet naše společnost nebo jaké technologie a fenomény sledovat, abyste nejen ve světě businessu zůstali „konkurenceschopní,“ říká Alena Nováková, manažerka komunikace Národního centra Průmyslu 4.0.

Jako první host v křesle moderátora Aleše Vlka, který s NCP 4.0 spolupracuje dlouhodobě, se představil profesor Vladimír Mařík, český otec zakladatel Průmyslu 4.0 a vědecký ředitel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT, který je znám svými progresivními až vizionářskými názory. V dalších dílech představíme Luboše Lukasíka, člena představenstva T-Mobile CZ, se kterým se budeme bavit nejenom o sítích 5G a jejich možnostech pro malé a střední výrobní firmy, Dariu Hvížďalovou, úspěšnou výzkumnici a podnikatelku v oblasti umělé inteligence ze společnosti Mainware, nebo Petra Vostrého a Jitku Řehákovou z České spořitelny, se kterými se zaměříme také na možnosti financování inovací a jejich vnímání moderních technologií prostřednictvím pohledu finanční instituce. Dalšími hosty první série budou Josef Kotrba, chairman poradenské společnosti Deloitte, a Michal Nevěřil, odborník na bezpečnost robotických pracovišť ze společnosti Pilz.

Sledujte Inovacast na YouTube

Inovacast je dalším krokem v šíření osvěty a vzdělávání veřejnosti na téma Průmyslu 4.0, který se postupně dostává do našeho běžného života: i proto se stále častěji setkáváme s termínem Společnost 4.0. Centrum podcastem navazuje na divácky populární vzdělávací pořady nebo diskuse lídrů z oblasti průmyslu a státu. Formát podcastu má ambici oslovit širší veřejnost. „Ze strany našich diváků jsme vycítili potřebu nejen odborného vzdělávání, ale právě také širší diskuse na téma moderních technologií a názory osobností na současné dění ve společnosti, a to v odlehčené formě“, říká eventová manažerka NCP 4.0 Alena Nessmithová.

Podcast vzniká ve spolupráci se studiem Deloitte, a to jako video i audio. Dostupný bude nejen na webu centra, ale také na Spotify a YouTube, do budoucna se bude rozšiřovat i na další podcastové aplikace.

První díl Inovacastu je k dispozici na webu Národního centra Průmyslu 4.0

https://www.ncp40.cz/podcast

Previous articleRozvrhovací algoritmus z CIIRC ČVUT získal v oblasti počítačových věd jako jediný aplikovaný výsledek nejvyšší hodnocení dle metodiky 2017+
Next articleInovacast: Potřeba transferu technologií do průmyslu stála u zrodu NCP4.0, říká Vladimír Mařík