NCP4.0 jako spoluorganizátor konference SAP Leonardo Day 2017

0
1273

Konference SAP Leonardo Day 2017, která se konala na konci listopadu v budově ČVUT-CIIRC, byla připravena společností SAP a nedávno vzniklého Národního centra Průmyslu 4.0. Cílem konference bylo představit vznikající ekosystém Průmysl 4.0 na českém trhu a zároveň ukázat reálné příklady českých firem, jimž se už podařilo zavést principy Průmyslu 4.0, stejně jako rady a tipy pro firmy, které se na změnu teprve chystají.

Ústředním tématem programu konference byl Průmysl 4.0 v podání odborníků v oboru. Dalším důležitým bodem bylo představení Testbedu pro Průmysl 4.0. Pavlem Burgetem (vedoucí Testbedu pro Průmysl 4.0). Dále se mluvilo o SAP Leonardo, což je nová digitální inovační platforma, která integruje technologie Internetu věcí, strojového učení nebo velkých dat a umožňuje společnostem rychleji inovovat, vyvíjet nové aplikace a vytvářet nové obchodní modely.

Mimo konference se v prostorách CIIRC konal i dvoudenního hackathon. V rámci hackathonu si účastníci na vlastní kůži vyzkoušeli využití Průmyslu 4.0 při vytváření reálné aplikace sběru a analýzy senzorických dat pomocí SAP Cloud Platform.

Veškeré fotky z průběhu celého dne a prezentace účinkujících najdete na následujícím odkazu: SAP Leonardo Day 2017