Noc vědců 2020: online program

0
527

Vítejte na CIIRC ČVUT při příležitosti Noc vědců. Rádi bychom vás jako obvykle přivítali osobně, ale letos to bohužel nejde. Přijměte proto naše pozvání nahlédnout do robotických pracovišť prostřednictvím virtuální prohlídky a videí.

 

Testbed pro Průmysl 4.0 – Virtuální prohlídka

(pro prohlídku klikněte do obrázku)

Zveme vás na virtuální prohlídku Testbedu pro Průmysl 4.0, který se nachází ve dvou podlažích budovy CIIRC ČVUT v pražských Dejvicích.

Experimentální pracoviště, které simuluje reálné prostředí průmyslové výroby, je součástí česko-německého centra excelence RICAIP (Výzkumné a inovační centrum pro pokročilou průmyslovou výrobu). Testbed slouží pro výzkum, vývoj, výuku a spolupráci s průmyslovými partnery při testování inovativních řešení pro pokročilou a plně integrovanou průmyslovou výrobu a procesy pro inteligentní továrny.

RICAIP – vize pro továrnu budoucnosti

Testbed pro průmysl 4.0


Vítězný model autonomní formule F1/10

Model autonomního auta F1/10 vznikl pro účast na soutěži „F1/10 Autonomous Racing Competition„, což je závod autonomních modelů v desetinové velikosti. Soutěže se tradičně účastní studentské týmy z univerzit po celém světě.

Tento model je ale také využíván jako testovací platforma autonomního řízení. Navržené algoritmy lze tak snadněji experimentálně otestovat, než jsou převedeny na skutečný automobil.

Chcete vidět víc formulí? Tady jsou… včetně záznamu ze soutěže na Columbia University, NY – kde jsme vyhráli skvělé třetí místo!


Chatbot Alquist AI

Alquist je sociální bot, který vznikl na  CIIRC ČVUT. V minulých letech stál třikrát na stupních vítězů soutěže Amazon Alexa Prize.

Robotický barista ovládaný hlasem pomocí Alquista vám naservíruje váš oblíbený kávový nápoj.

Interaktivní film – The Story of Alquist (pro sledování klikněte do obrázku)
Vytvořte si svůj vlatní příběh.


Humanoidní robot Pepper

Robota Peppera učíme česky a senioři ze Života 90, kteří se s ním v rámci našich projektů aktivně seznamují, ho překřtili na Pepu. Pepa s vámi bude rád hrát hry, povídat si na zajímavá témata nebo vám třeba zatancuje.Další VIDEA s robotem Pepou


Robot NAO

Robota NAO využívají v oddělení kognitivních systémů a neurovědy k rehabilitacím a výuce robotiky. Nyní ho naučili tančit macarenu!

Robot-in-Residence
Vědkyně z ČVUT programovali robota NAO v rámci jeho okružní cesty po Evropě ve spolupráci s Goethe institutem Praha.


Pipeťák – pipetovací robot pro testování covid-19

Pipeťáka naprogramovali na jaře 2019 pro potřeby Nemocnice Na Bulovce.


Robotický manipulátor se učí používat nástroje pozorováním videa z Youtube


Inteligentní a mobilní robotika

Oddělení inteligentní a mobilní robotiky vyvíjí řešení pro průmyslové firmy či inteligentní sklady. Potkat se zde můžete s různými jezdítky a autonomními vozítky.

Zveme vás na mezinárodní konferenci IROS 2021

Teach-and-repeat venkovní navigace
Robustní teach-and-repeat systém pro vizuální navigaci založené na bázi rozpoznávání dříve navštívených lokalit.

Aplikace bin-picking – soft
Výběr náhodně uspořádaných obalů se součástkami bez pevné formy či tvaru.


Průmyslová informatika – optimalizace robotů

Vývoj algoritmů pro optimalizaci spotřeby elektrické energie a doby cyklu průmyslových robotů. Realizace několika robotických buněk ukázaly, že naše metody dokáží ušetřit jednotky procent na výrobním taktu linky, a až desítky procent spotřeby energie robotů, což jsou nezanedbatelné náklady. Za náš výzkum jsme také získali Cenu za Průmysl 4.0 udělovanou Svazem průmyslu a dopravy ČR.


Jak to u nás vypadalo loni?