Online Dispute Resolution (ODR) Hackathon 2022

0
2277
  • Víte, že řadu sporů a stížností mezi dodavateli a jejich zákazníky by bylo možné řešit snadno a rychle – třeba online s využitím umělé inteligence?
  • Chcete si vyzkoušet anebo přímo přispět k platformě v prostředí e-justice/ODR (Online Dispute Resolution)?
  • Přihlaste svůj tým do 12. října na „ODR Hackathon“ a vylepšete naše řešení nebo navrhněte to své.
  • V případě úspěchu se stanete členem našeho výzkumného týmu.
  • Polytechnický institut v Portu pořádá podobný ODR Hackathon paralelně s ODR Hackathonem v Praze, týmy v obou městech budou propojeny online a své úkoly tak budou moci přímo v průběhu akce konzultovat.

 

Kdy se akce koná?
15. – 16. října 2022

Do kdy se můžete registrovat?
do 12. října 2022, 15 hodin

Kam máte dorazit?
Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky, ČVUT v Praze, Jugoslávských partyzánů 1580/3, Praha 6

Kdo se může registrovat?
– Kdokoli, dokonce i ten, kdo nemá předchozí zkušenosti s programováním.
– 1 až 3členné týmy.

Co bude vaším úkolem?
Můžete si vybrat, zda chcete použít a upravovat náš model, nebo vytvořit jakýkoli svůj model („My_data_spaces“) s vlastními funkcionalitami.

Co s sebou?
Budete potřebovat pouze vlastní notebook s nabíječkou a svěží mysl s novými nápady. Občerstvení bude zajištěno v místě konání.

Co můžete vyhrát?
Místo v našem výzkumném týmu, kdy budete po dobu jednoho roku pracovat na vzrušujícím mezinárodním projektu, a další zajímavé ceny. (Ceny budou uplatnitelné pouze v případě, že náš výzkumný tým obdrží finanční prostředky. Výsledky budou zveřejněny přibližně 23. 3. a výherce budeme bez zbytečného odkladu informovat. Případná finanční odměna vítězů v rámci našeho výzkumného týmu se bude řídit tržními podmínkami platnými v České republice pro srovnatelné úkoly.)

Registrujte se ZDE na ODR HACKATHON 2022, a to až do středy 12. října 2022 do 15:00 hodin.

 

Řešení sporů online (ODR) využívá k usnadnění procesu řešení sporů mezi stranami inovativní techniky a online technologie. Způsoby, kterými lidé tradičně řešili své spory, tak vhodně doplňuje či nahrazuje.

Naše každodenní interakce na internetu a online aktivity vytváří situace vyvolávající u lidí nespokojenost, přičemž mnoho z nich nemá odpovídající řešení. Nová digitální legislativa EU a zvýšené uvědomování lidí si svých práv v online prostředí bude takových situací generovat ještě mnohem více.

Cílem tohoto projektu je ukázat způsob, jak lze stížnosti a spory v online prostředí řešit a vyřešit. Přístup ke spravedlnosti v masovém měřítku se nepodaří zajistit, pokud nebudeme mít k dispozici levné, flexibilní a dostupné platformy e-justice/ODR schopné fungovat v mnoha jazykových verzích. Chceme proto vytvořit prototypy takových platforem, které budou moci jednotlivci i subjekty v EU hromadně využít.

A proč by lidé chtěli měli mít o tyto prototypy zájem? Budou mít díky nim k dispozici efektivní nástroje k vyřešení spousty dosud neřešitelných problémů v online prostředí, čímž se jim v konečném důsledku život zjednoduší. Řešení stížností a sporů je navíc mezisektorovou doménou a výsledky projektu se budou výrazně překrývat i s jinými oblastmi.

Klíčové při navrhování těchto platforem bude respektování etických hodnot, minimalizace nevýhod a nerovností sil bránících spravedlivému řešení stížností a podpora digitálního začleňování s cílem nabídnout jednotlivcům jednoduchý a přístupný nástroj k dosažení spravedlnosti.

Řešení využívá matematického modelování a umělé inteligence (zejména strojového učení), protože procesy založené na datech budou i v e-justici/ODR, podobně jako v jiných oblastech, znamenat zásadní změnu. Data a umělá inteligence pomohou poskytovatelům e-justice/ODR zlepšit své procesy (např. zavést cílené vyjednávání za pomoci umělé inteligence v některých oblastech, kde to povede k podstatně spravedlivějšímu vyrovnání mezi stranami nebo poskytne včasné signály o potenciální diskriminaci některých stran).

Data a umělá inteligence již nyní pomáhají některým předním dodavatelům zlepšovat vztahy a jednání se svými zákazníky. K výhodám plynoucím z inovací založených na využití dat v oblasti e-justice/ODR musí mít v EU však přístup i menší společnosti a jednotlivci, a to včetně těch, kteří jsou v současné době z jakýchkoli jiných důvodů digitálně vyloučeni nebo znevýhodněni.

Za tímto účelem jsme připravili model platformy ODR s vzorovými případy použití a budeme rádi za vaše komentáře a podněty. Stejně tak uvítáme, pokud nám ji pomůžete vylepšit.

Můžete se těšit na 2 dny plné hackování a spousty zábavy.

 

ODR Hackathon 2022 je organizován ve spolupráci PRK Partners s.r.o.,
advokátní kancelář
 a CIIRC ČVUT.
 

Previous articleNávštěva Franse Timmermanse a debata o Green Dealu na CIIRC ČVUT
Next articleSpolečný výzkum umělé inteligence vytváří silné mezinárodní vazby. Česko-francouzský workshop „CZ-FR-AI“ to jen potvrdil