Den otevřených dveří v Testbedu pro Průmysl 4.0 a v Národním centru Průmyslu 4.0

Kdy: 5. června, 2019
Čas: 9:00 – 16:30

Testbed pro Průmysl 4.0 se rozrůstá a přibývají zde technologie demonstrující výrobu podle konceptu Průmyslu 4.0. Zveme vás k návštěvě tohoto unikátního experimentálního pracoviště, kde se testují inovativní řešení a procesy pro továrnu budoucnosti.
V rámci komentované prohlídky Testbedu pro Průmysl 4.0 vám ukážeme, jak funguje digitální dvojče, co je to distribuovaná výroba, nebo jaké možnosti nabízí zapojení robotů do výroby. Zároveň bychom Vás rádi pozvali i do „těžkého testbedu“ v suterénu, kde se pracuje s robotickými obráběcími stroji a kde Ústav výrobních strojů a zařízení FS ČVUT vyvíjí unikátní stroj pro aditivní výrobu.
Partneři Národního centra Průmyslu 4.0 představí své novinky z oblasti Průmyslu 4.0 na svých stáncích.

Přijďte se k nám inspirovat Průmyslem 4.0!

Informace o programu a registrace.

Na co se můžete v rámci Dne otevřených dveří těšit?

Flexibilní výrobní linka – výroba řízená na základě uživatelských požadavků se zapojením několika robotů a dopravníkového systému
Nadřazený systém řízení výroby (SIDAT) napojený na ERP systém (ABRA)
Digitální dvojče rozpracovanosti výroby
Mobilní robot KMR s autonomním naváděním na cíl – KUKA
„Těžký testbed“ v suterénu budovy ukáže propojené pracoviště s obráběcími roboty a unikátním strojem na aditivní výrobu
Během akce se vám představí partneři Národního centra Průmyslu 4.0, kterých je nyní více než 50, a ukáží svá řešení a realizace v oblasti Průmyslu 4.0.
Součástí programu budou i zajímavé přednášky z oblasti Průmyslu 4.0 a kybernetické bezpečnosti.

Stánky partnerů:

• Siemens
  • ŠKODA AUTO
  • VŠB – TU Ostrava
  • ABRA
  • SIDAT
  • KUKA
  • SICK
  • LAPP
  • LENZE
  • MITSUBISHI ELECTRIC EUROPE
  • Pocket Virtuality
  • další tbd

Pro koho je Den otevřených dveří určen?

• pro všechny zájemce o technologické novinky, inovace a Průmysl 4.0 z řad odborné a široké veřejnosti
  • pro studenty středních a vysokých škol
  • pro management firem bez rozdílu velikosti
  • pro akademické pracovníky
  • pro veřejnou správu, municipality a další

​​​Národní centrum Průmyslu 4.0 (NCP 4.0) si klade za cíl šířit osvětu o Průmyslu 4.0 a rozvíjet úzkou spolupráci akademické a průmyslové sféry. NCP 4.0 je otevřenou platformou a zastává technologickou neutralitu, jakožto jeden ze svých klíčových principů.

Previous articleBest Industrial Paper Award pro vědce z oddělení Průmyslové informatiky
Next articleBulletin Průmyslu 4.0 – Kyberbezpečnost / Testbedy pro Průmysl 4.0