Významná robotička Prof. Ruzena Bajcsy, University of California, Berkeley navštívila ČVUT

22. července 2019 navštívila ČVUT významná robotička, československá rodačka z Bratislavy, nositelka čestného doktorátu ČVUT, profesorka Růžena Bajcsy a její Ph.D. studentka Laura Hallock.

Růženě Bajcsy je 86 let, je profesorkou na University of California, Berkeley a je stále aktivní ve výzkumu v oblasti robotiky.

R. Bajcsy přijela na pozvání prof. Václav Hlaváče z CIIRC ČVUT, který také oběma dámám zajistil zajímavý program: v dopoledních hodinách návštěvu Elektrotechnické fakulty ČVUT (katedra kybernetiky a katedra počítačů, hostitel doc. Radim Šára). Odpoledne obě dámy prožily v CIIRC ČVUT, kde také přednesly svoje přednášky (prezentace Ruženy Bajcsy), (prezentace Laura Hallock). Navštívily také laboratoře CIIRC, kde jim byl demonstrován současný výzkum.

V diskusi s vědeckým ředitelem CIIRC prof. Vladimírem Maříkem vznikla myšlenka uspořádat společný workshop University of California, Berkeley a CIIRC týkající se Průmyslu 4.0 a umělé inteligence, který se pravděpodobně uskuteční na CIIRC v červnu 2020.

Previous articleMezinárodní projekt RICAIP hledá svého ředitele a nabízí jedinečnou pracovní příležitost v oblasti výzkumu.
Next articleJaponský state minister a velvyslanec Japonska navštívili CIIRC ČVUT