Profesor Mařík na česko-izraelském inovačním fóru

0
2778

https://youtu.be/DVMfqOlsDFA

Ve dnech 12. – 13. června 2019 se v Černínském paláci konalo Česko-izraelské inovační fórum.

Akci společně připravili Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo zahraničních věcí a Velvyslanectví Státu Izrael v ČR. Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky se stal spoluorganizátorem akce společně s CzechInvestem, Česko-izraelskou smíšenou obchodní komorou, Ústavem mezinárodních vztahů a IOCB Tech.
Fórum slavnostně zahájil Karel Havlíček, vicepremiér pro ekonomiku a ministr průmyslu a obchodu, Tomáš Petříček, ministr zahraničních věcí, Daniel Meron, velvyslanec Státu Izrael v České republice a prezident Česko-izraelské smíšené obchodní komory Pavel Smutný.

Diskuse během prvního dne (12. června) se zaměřila na aplikovaný výzkum a přesun poznatků a technologií z akademického prostředí do praxe v podobě nových výrobků a služeb. Druhý den (13. června) se program bude týkal inovačních start-upů a jejich rozvoje do nových inovačních malých a středních podniků.Společným jmenovatelem diskusí v průběhu této dvoudenní akce budou inovační strategie obou zemí. Na české straně se jedná o Inovační strategii České republiky 2019 – 2030 a Národní strategii umělé inteligence.

Previous articleDen otevřených dveří v Národním centru Průmyslu 4.0 řešil bezpečnost průmyslových dat a přinesl novinky ze světa technologií.
Next articleMezinárodní projekt RICAIP změní podobu průmyslové výroby, jak ji známe dnes