Profesor Mařík obdržel státní vyznamenání

Profesor Vladimír Mařík_CIIRC ČVUT_19102017

Prof. Ing. Vladimír Mařík, DrSc., dr.h.c., obdržel 28. října státní vyznamenání z rukou prezidenta Miloše Zemana. Medaili si převzal za svůj přínos v oblasti vědy.

www.SEJKOT.com

Prof. Mařík je zakladatelem Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky Českého vysokého učení technického v Praze.  Tento vysokoškolský ústav ČVUT byl založen v roce 2013. Prof. Mařík před jeho založením působil jako vedoucí katedry robotiky na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze. CIIRC ČVUT zřídil s myšlenkou propojit odborníky v oblasti robotiky a kybernetiky, kteří byli do té doby roztroušeni napříč celým ČVUT, a napojit je na další týmy v ČR i v zahraničí. CIIRC ČVUT má za cíl vytvořit místo a vhodné podmínky pro širokou spolupráci v národním a mezinárodním měřítku, podporovat špičkový výzkum a postupně se tak zařadit mezi nejlepší evropská centra excelence.

Prof. Mařík vnímá své ocenění nejen jako poděkování za přínos v oblasti vědy, ale také jako ocenění pro všechny kolegy, kteří se rozhodli odejít ze svých dosavadních míst uvnitř i vně ČVUT a přejít do zcela nového prostředí CIIRC ČVUT.

Previous articleCIIRC ČVUT se připojuje ke vzdělávacímu programu SAP University Alliances
Next articleProfesor Mařík v rozhovoru se Zuzanou Kubátovou - nejen o čtvrté průmyslové revoluci