Studentský tým opět uspěl v ROADEF Challenge 2022

0
248

Studentský tým skupiny Inteligentní a mobilní robotika (IMR) Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT zopakoval svůj úspěch a (stejně jako v roce 2020) skončil na druhém místě v kategorii Junior optimalizační soutěže ROADEF Challenge 2022.

Tým CIIRC tvořili pouze dva členové – David Woller (doktorand pod vedením Miroslava Kulicha, IMR CIIRC ČVUT) a Tomáš Hromada (student magisterského studia, Fakulta elektrotechnická ČVUT). Družstvo obsadilo ve finálové fázi 2. místo v kategorii a 9. místo v celkovém hodnocení.

ROADEF Challenge je organizována Francouzskou společností ROADEF, která se zaměřuje na identifikaci a řešení nových optimalizačních problémů, které každé dva roky navrhuje průmyslový partner – včetně Google, Renault nebo SNCF. V roce 2022 proběhl již 13. ročník soutěže.

Zadání roku 2022 formulovala francouzská automobilka Renault. Cílem bylo naplánovat včasnou dodávku autodílů od různých dodavatelů do továren Renault. V zadání bylo řešit i 3D nakládání dodaných položek do jednotlivých kamionů a zohlednit různá realistická omezení, jako je pořadí nakládky položek, hmotnostní limity kamionů, maximální zatížení jednotlivých náprav kamionů nebo zamezení posunu nákladu vlivem prudkého brzdění. Za největší problémové případy se považovalo více než 200 000 položek 60 000 různých tříd, které muselo být dodáno více než 6 000 kamiony.

Rok a půl dlouhá soutěž, která byla rozdělena do několika vyřazovacích fází (kvalifikace, semifinále a finále), se zúčastnilo celkem 51 mezinárodních týmů. Byla zde samostatná kategorie Junior pro mladé vědce, definovaná tím, že nejsou absolventy PhD.

Previous articleÚspěšná firma 21. století: Národní centrum Průmyslu 4.0 a jeho partneři představí na MSV 2023 návštěvníkům, jak na to
Next article10 let s roboty – Pražská Technika 04/2023