Návštěva ministrů Štecha a Zaorálka v CIIRC ČVUT

Dne 2. října v dopoledních hodinách navštívili ministr zahraničních věci Lubomír Zaorálek ministr školství, mládeže a tělovýchovy a Stanislav Štech Český institut informatiky robotiky a kybernetiky ČVUT (CIIRC).

Český institut robotiky a kybernetiky úzce spolupracuje s vládou ČR na iniciativě Průmysl 4.0. Ministři v CIIRC diskutovali s jeho vedením a s rektorem ČVUT prof. Petrem Konvalinkou o proměnách průmyslové výroby a služeb. Mluvilo se také o tom, co to přináší pro získávání zajímavých investičních projektů i pro oblasti vzdělávání a vědy a výzkumu. Během ministerské návštěvy byly zúčastněným prezentovány laboratoře mobilní robotiky, průmyslové robotiky, Testbed Průmysl 4.0 a také metody plánování výrobních linek pomocí virtuální reality. CIIRC na Testbed Průmysl 4.0 úzce spolupracuje s Fakultou strojní. Hosté navštívíli také laboratoř virtuální reality AVRAR.

Previous articleCzech Japan Technology partnership workshop
Next articleNoc Vědců nově v budově ČVUT – CIIRC