Výsledek CIIRC ČVUT se dostal do užšího výběru nejlepších článků prestižní konference CVPR v počítačovém vidění

0
23132

Příspěvek „Odhadování 3D trajektorie a sil při interakci člověka s objektem z videa“ (Estimating 3D Motion and Forces of Person-Object Interactions From Monocular Video) spoluautorů Jiřího Sedláře a Josefa Šivice z projektu Inteligentního strojového vnímání (IMPACT) CIIRC ČVUT byl zařazen do užšího výběru finalistů ocenění za nejlepší článek na konferenci počítačového vidění CVPR 2019, která se konala v létě 2019 v Long Beach (CA, USA). Konference CVPR patří mezi nejprestižnější události v oblasti počítačového vidění. 

Příspěvek představuje nový přístup k automatické rekonstrukci 3D pohybu a fyzikálního modelu člověka interagujícího s objektem z videa. Konečným cílem je umožnit robotům naučit se manipulovat s nástroji sledováním instruktážních videí, která jsou k dispozici například na Youtube. Tento přístup byl vyvinut ve spolupráci s vědci z INRIA v Paříži a LAAS-CNRS v Toulouse.

Konference CVPR (IEEE / CVF Conference on Computer Vision and Recognition Pattern) je jednou ze tří předních konferencí v oblasti počítačového vidění (společně s ICCV a ECCV) a řadí se mezi deset nejcitovanějších časopisů a konferencí ve všech oblastech vědy podle Google Scholar. V letošním roce bylo na CVPR přijato celkem 1294 z rekordně vysokého počtu 5160 přihlášených příspěvků. Do užšího výběru finalistů ocenění za nejlepší článek bylo nominováno programovou komisí 45 nejlepších příspěvků.

 

Projekt Intelligent Machine Perception (IMPACT) sdružuje vědce z CIIRC ČVUT v Praze a INRIA v Paříži a zaměřuje se na základní a aplikovaný výzkum v oblasti počítačového vidění, strojového učení a robotiky. Cílem projektu je vyvíjet stroje, které se samostatně učí vnímat, uvažovat, navigovat a interagovat s komplexními dynamickými prostředími.

Previous articleDen otevřených dveří v Testbedu pro Průmysl 4.0 a v Národním centru Průmyslu 4.0: 6. 11.
Next articleV CIIRCu se konal kulatý stůl, který představil energetický projekt Dflex: ověří využití agregace flexibility