Global Goals Summit 2024 na CIIRC

0
544
Foto: Asociace společenské odpovědnosti, Petr Vágner

Je za námi druhý ročník Global Goals Summit 2024 pořádaný Asociací společenské odpovědnosti a DVTV. Tento významný event se uskutečnil na půdě našeho institutu v areálu Respiria, které bylo vyzdobeno několika desítkami pestrobarevných deštníků reprezentujících Cíle udržitelného rozvoje (SDGs). Celou akci podpořili i Národní Centrum Průmyslu 4.0  a RICAIP Testbed Praha.

Na podiu se vystřídalo na 30 řečníků, kteří měli co říci k tématu udržitelnosti zahrnující –  Food waste, Fotbal a Udržitelnost, Diverzita, Rovnost a Inkluze, Inovace a Technologie a Hear our voices.  Bylo zde možné potkat se s inspirativními osobnostmi z byznysu, politiky, neziskového i veřejného sektoru a seznámit se s inovativními přístupy, příklady dobré praxe a zkušenostmi těch, kteří mění svět k lepšímu a přispívají k naplňování Cílů udržitelného rozvoje. Vystoupili zde Lukáš Hejlík, Tomáš Klus, Barbara Nesvadbová, Tomáš Křivda, Lucie Mádlová, Vojtech Végh, Klára Šimášková Laurenčíková, Hana Kovářová, Robert Kiml, Lucie Štefánková, Nataliya Grimberg, Patrik Le Giang, Viktorie Seifertová, Ondřej Tůma, Blanka Pěničková, Rudolf Řepka, Gabriela Kabátová, Kateřina Svitková, Soňa Hošek Morawitzová, Michal Prager, Michaela Schejbalová, Mikulář Vymětal, Jitka Poláková, Jaroslav Puška, Jana Šrámková a Jiří Richter.

Jedním ze speakerů na Global Goals Summit 2024 byl také Petr Kadera z našeho institutu, vedoucí týmu inteligentních systémů pro průmysl, který v rozhovoru s Robertem Kimlem, viceprezidentem pro výrobu v Toyotě, mluvil k tématu Inovace a technologie, udržitelnosti #ESG v automobilovém průmyslu a možnostech Průmyslu 4.0. Petr Kadera se také dotknul témat jako je spolupráce průmyslu s univerzitami, využití AI a moderních technologií pro naši lepší budoucnost. Petr Kadera mimo jiné mluvil o tématu #retrofittingu a uvedl příklad na bateriích z elektromobilů: „Díky AI můžeme výrobek po konci jeho životnosti rozebrat a dále využít. Namísto hromadné výroby nových produktů můžeme využít původní výrobek na maximum a vytvořit nový produkt.“ V diskusi nakousl Petr Kadera také téma počtu žen v technických oborech: „Přirozené trendy, které pozoruji v počtu žen, se postupně mění, a i v technických profesích postupně ženy přibývají.“ Dalším z témat rozhovoru bylo také to, jak umělá inteligence pomáhá průmyslu nebo jaké příležitosti vidí ve vodíku jako palivu. „Umělá inteligence je možná tou cestou, která nám pomůže správně rozhodnout a řídit. Máme různé zdroje energie, jak celou tuto soustavu uřídit? Potřebujeme orchestrovat složitý systém, i tam může umělá inteligence pomoci, zatím to totiž poznanými metodami moc neumíme,” nechal se slyšet Petr Kadera. Celou debatu mezi Petrem Kaderou a Robertem Kimlem moderovala Daniela Brzobohatá z DVTV.

Foto: Asociace společenské odpovědnosti, Petr Vágner

Celý Global Goals Summit 2024 se nesl v duchu udržitelnosti a právě tomuto tématu se věnovala i Analýza českého Průmyslu 4.0, kterou v nedávně době zpracovalo a vydalo Národní Centrum Průmyslu 4.0 a je k přečetní ZDE. Na závěr summitu bylo možné navštívit prostor RICAIP Testbed Praha a prohlédnout si tak další prostory našeho institutu.

Pokud vás zajímá celé konání Global Goals Summit 2024, můžete se na jeho průběh podívat ve videu níže. Vystoupení Petra Kadery začíná v čase 1:17:30.

Fotogalerie:

Previous articleAI může revolučně změnit fungování MSP, zaznívalo na konferenci Digitalizace MSP v Jihlavě
Next articleELLIS Associate Unit Lviv: Součástí sítě ELLIS se stává i nová přidružená pobočka ve Lvově na Ukrajině