Další úspěch doc. Tomáše Pajdly na ICCV 2023 v Paříži

0
3674

Na začátku října 2023 se konala v Paříži přední mezinárodní konference počítačového vidění ICCV 2023.

Příspěvek Tomáše Pajdly a jeho kolegů (Federica Arrigoni – University of Trento a Andrea Fusiello – University of Udine) Viewing Graph Solvability in Practice se dostal na mezi 17 příspěvků nominovaných na Marrovu cenu z 2161 příspěvků prezentovaných na konferenci.

Tomáš Pajdla, který působí na Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) ČVUT jako vedoucí skupiny aplikované algebry a geometrie, je čtvrtým nejlepším českým informatikem podle žebříčku Research.com.  V roce 2022, získal na konferenci CVPR v New Orleans cenu „best paper“ za příspěvek „Learning to Solve Hard Minimal Problems“. V roce 2021 získal na konferenci ICCV 2021 v Montrealu Marrovu cenu „best paper honorary mention“ za příspěvek Viewing Graph Solvability via Cycle Consistency a v roce 2019 získal na konferenci ICCV 2019 v Soulu Marrovu cenu „best student paper“ za příspěvek „PLMP – Point-Line Minimal Problems in Complete Multi-View Visibility“.

Konference IEEE/CVF International Conference on Computer Vision se podle Google Scholar řadí do první třicítky nejprestižnějších vědeckých konferencí a časopisů na světě.  

Arigoni, T. Pajdla, A. Fusiello. Viewing Graph Solvability in Practice. IEEE/CVF International Conference on Computer Vision, Paris, 2023.

Previous articleSpolupráce partnerů přináší opravdovou přidanou hodnotu pro firmy, ukázala expozice na MSV 2023
Next articleiEquilibrium konference "Proč se nebát umělé inteligence?" - ohlédnutí